Olkusz - Gabinet mobilny

510-871-776 loogomowa@gmail.com

Trenuj mózg z Neuronkiem – Jesienne przygody w neuronkowym lesie

Magdalena Bury, Aleksandra Matyjasek i Jolanta Panasiuk jako redaktor naukowy – jeśli takie trio pojawia się na okładce jakiejkolwiek pomocy logopedycznej czy edukacyjnej jedno jest pewne – trzeba tę pozycję mieć! Tym bardziej, że w Wydawnictwie Edukacyjnym właśnie ukazała się najnowsza książka z serii Trenuj mózg z Neuronkiem – Jesienne przygody w neuronkowym lesie.

Książka, a właściwie bardzo pokaźny zbiór ćwiczeń, docelowo przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z trudnościami komunikacyjnymi oraz zaburzeniami rozwoju, ale bez trudu można wykorzystać ją także w pracy z dzieciakami zdrowymi, które chcą doskonalić swoje umiejętności językowe.
Od pierwszych stron zaproszeni zostajemy do magicznego świata Nauronka – głównego bohatera całej serii oraz jego przyjaciół mieszkających w neuronkowym lesie. Ta wesoła gromadka towarzyszyć nam będzie przez wszystkie karty książki opowiadając o swoich przygodach, życiu, przyjaźniach, kłopotach, rozterkach i emocjach. Wszystko w oparciu o jesienną tematykę, tworzącą strona po stronie spójną całość.

Książka stanowi istny przewodnik metodyczny dla logopedów, nauczycieli, terapeutów, a przede wszystkim rodziców. Poza niezwykle ważnym wstępem merytorycznym dotyczącym rozwoju dziecka w ujęciu całościowym, obejmującym obcowanie z naturą, interakcje ze środowiskiem i kulturą, zanurzenie w języku oraz naukę poprzez zabawę, każde z zadań oznaczone jest symbolem graficznym informującym o rodzaju ćwiczenia. W książce znajdziemy zadania usprawniające między innymi:

Elementarne procesy poznawcze:
– uwagę i świadomość
– kontrolę poznawczą
– percepcję wzrokową, czuciową i słuchową
– pamięć i czynności pamięciowe

Złożone procesy poznawcze:
– myślenie i rozumowanie
– rozwiązywanie problemów
– wydawanie sądów i podejmowanie opinii
– wzbogacanie języka i mowy

Zadania podzielone są według schematu: krótka bajka z motywem przewodnim – kilka ćwiczeń ogólnorozwojowych, krótka bajka z motywem przewodnim – zbiór ćwiczeń ogólnorozwojowych i tak dalej.. dzięki czemu bardzo sprawnie możemy zorganizować zajęcia indywidualne z dzieckiem dbając o jego rozwój całościowo.
Konstrukcja zeszytu daje możliwość wprowadzenia w świat języka, wartości czy emocji stopniowo, otaczając cały proces edukacyjny opowieścią bliską dziecku, w której może ono odnaleźć siebie i identyfikować się z bohaterami. Neuronek w przystępny sposób zachęca do bogacenia słownictwa, zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i rozwiązań, wprowadza nowe pojęcia, schematy zachowań, skłania do myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego. Zmusza małego czytelnika do uważnego słuchania, koncentracji i aktywizuje do twórczych procesów myślowych podczas wykonywania kolejnych zadań.

Trenuj mozg z Neuronkiem jest pierwszą 0 jesienną częścią przygód sympatycznego bohatera, a ja już nie mogę doczekać się kolejnych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Translate »